23.01.2024. putovali smo na međunarodni plivački miting u Kranj.
Petak smo iskoristili za posjet gradu a u subotu, 24.01. nastupili sa 40 plivača na ovom velikom plivačkom spektaklu za kategoriju kadeta, mlađih kadeta i početnika.
Na natjecanju je nastupilo 809 plivača iz Slovenije, Hrvatske i Srbije a program je održan u tri dijela.
Plivači i plivačice su nastupili u pratnji trenerica: Tonka Kovačević, Nada Sikra i Josipa Franičević.
Plivački klub „Novi Zagreb“ imao je 20 predstavnika i 20 predstavnica te je postignuto pregršt osobnih rekorda.
Od vrjednijih rezultata izdvajamo:
Bartol Balenović
- 8.mjesto 50m leđno
- 11.mjesto- 50m delfin
Ana Urek
- 18.mjesto – 100m leptir
Lana Đorđević
- 21.mjesto-50m prsno
Lorna Meglaj
- 22.mjesto – 100m slobodno i 100m leđno
U štafeti 8x50m slobodno namijenjenoj kategoriji kadeta i ml.kadeta zauzeli smo 10.mjesto, za PK Novi Zagreb I plivali su:
Luka Krkušek, Paula Jureša, Luka Novosel, Bartol Balenović, Lana Đorđević, Nika Lampić, Roko Čurković i Ana Urek
Svim Vukovima i Vučicama čestitke na odličnim rezultatima te dostojnom prezentiranju našeg Kluba.
Nastavljamo s treninzima a uskoro nas očekuju glavna natjecanja za ove kategorije plivača, regionalna prvenstva Hrvatske.
Izvještaj napisala:
Trener kadeta: Josipa Franičević

